Oorlog in Europa. Terwijl in de afgelopen afleveringen Annette en Mathieu nog hoopvol over een diplomatieke oplossing spraken, trokken tijdens deze opname de Russen de hoofdstad van Oekraïne binnen.
Annette en Mathieu bespreken met Han Dirk Hekking, Europa verslaggever van het FD, het Europese antwoord op de oorlog van Poetin. Zijn de sancties zwaar genoeg? Wat kan en moet Europa nog meer doen? En wat zijn de korte en lange termijn gevolgen van deze oorlog voor de Europese Unie?
Ook schakelen we met onze man in Berlijn, Derk Marseille, om over de Duitse rol te praten. Het land bepaalde voor een groot deel de Europese opstelling tegenover Rusland, zijn zij naïef geweest? En gaat er nu definitief een streep door Nord Stream 2?
Tips in deze uitzending:
- Han Derk raadt ‘The Gates of Europe’ aan van Serhii Plokhy https://www.bol.com/nl/nl/p/the-gates-of-europe/9300000010138645/
- Mathieu tipt ‘Reisen in die Ukraine und nach Russland’ van Joseph Roth https://www.amazon.de/Reisen-die-Ukraine-nach-Russland/dp/340667545X
- En volgens Mathieu moe iedereen ook ‘Het achtste leven’ van Nino Haratischwili lezen https://www.bol.com/nl/nl/p/het-achtste-leven/9200000121276011/?Referrer=ADVNLGOO002008J-YKK4UDDU3LBFY-582518175294&gclid=Cj0KCQiAmeKQBhDvARIsAHJ7mF4iMErTDVuhj7Ou4eJD0HfvWe8SK8iZLz-KwOAnyWrQv0ZhpLhx1l4aAuQDEALw_wcB
- Annette raadt Aleksandra van Lisa Weeda aan https://www.debezigebij.nl/boek/aleksandra/
- Chef redactie Freek tipt ‘De nieuwe tsjaar’ van Steven Lee Myers https://www.bol.com/nl/nl/p/de-nieuwe-tsaar/9200000046204928/?bltgh=qBud0K9pK-2pyudm7BFK-w.4_12.14
Samenwerking met Haagsch College
De podcast Café Europa maken we samen met onze partner Haagsch College. Haagsch College is een initiatief van Freek Ewals (oud-BNR Nieuwsradio) en Vincent Rietbergen (oud-NOS). Zij produceren inhoudelijke producties zoals theatertours met Rutger Bregman, Joris Luyendijk en Thomas Erdbrink. En verdiepende livestreams en podcasts over de actualiteit.
